Biodynamiczna terapia czaszkowo-krzyżowa

Terapia czaszkowo- krzyżowa w ujęciu biodynamicznym jest niezwykle delikatną i wszechstronną, przynoszącą głębokie efekty terapeutyczne formą pracy.

Dzięki bardzo dużej i bezpiecznej przestrzeni mentalnej oferowanej klientowi, wyraźnym granicą kontaktu między terapeutą a klientem oraz tzw. neutralności terapeutycznej stwarza się najlepsze warunki ku głębokiemu odprężeniu się, zregenerowaniu i otwarciu „systemu” klienta na proces terapeutyczny.

Słowo biodynamiczna wskazuje na podążanie. Ale za czym tu się podąża, skoro terapeuta siedzi niemalże bez ruchu?

Podążanie dotyczy procesu terapeutycznego, w którym terapeuta ufa wrodzonej mądrości klienta i wspiera jego naturalny plan leczenia właśnie za nim podążając.

Dzięki głębokiemu słuchaniu systemu, wsłuchiwaniu się we wrodzone zdrowie i procesy je wyrażające terapeuta może rozpoznawać pokazujące się priorytety w pracy.

Zgodnie z zasadą, że najinteligentniejszym elementem jest płyn mózgowo-rdzeniowy niosący informację o zdrowiu i mądrość jego wyrażania się – pozwala się by „ciało”  pokazało co na ten moment jest mu potrzebne z czym może pracować, a potem w najlepszy możliwy sposób wspiera się ten proces planu leczenia, autoregulacji, powrotu do homeostazy

Terapia oferuje także bezpieczną przestrzeń dla traumatycznych przeżyć, które mogą się pojawić i uwolnić bez ponownego stymulowania układu nerwowego (retraumatyzacji).

Sesje odbywają się w ubraniu, warto nie spożywać produktów z dużą zawartością kofeiny i/lub pobudzających.

Po sesji zadbaj o dobre nawodnienie oraz czas na odpoczynek, jeśli organizm tego potrzebuję. Do 48 godzin trwają jeszcze intensywne procesy i reorganizacja rozpoczęte w trakcie spotkania. Możesz odczuwać zmęczenie lub zastrzyk energii, przejściowe bóle głowy czy osłabienie.

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest wskazana właściwie dla każdego: dorosłych, dzieci i seniorów, kobiet w czasie ciąży i zaraz po porodzie, także dla noworodków.

Z jakimi objawami możesz przyjść na sesję terapii czaszkowo-krzyżowej ?

-traumy różnego pochodzenia

-różnego rodzaju bóle: głowy, pleców, stawów, migreny 

-problemy gastryczne

-problemy ze skupieniem uwagi

-syndrom chronicznego zmęczenia

-depresja

-obniżona odporność (także powodowania leczeniem i/lub chorobą)

-trudny poród (zarówno matka jak i dziecko)

-zaburzenia i pozostałości po COVID19

-przeciążenie układu nerwowego, nadmierny stres

Za ojców tej terapii uważa się amerykańskich lekarzy osteopatów: Williama Sutherland’a, Franklina Sills’a i Johna Upledger’a.
Terapeuta wyczuwa napięcia i nieprawidłowości w strukturach i ruchach tkanek, a także kości całego systemu czaszkowo-krzyżowego.

System ten obejmuje kości czaszki, kość krzyżową, fluktuację płynu mózgowo-rdzeniowego, ruchomość ośrodkowego układu nerwowego i wzajemne napięcia membranowe. Jednak terapia ta jest o wiele bogatsza, a choć jej podstawy teoretyczne są bardzo złożone – jej piękno tkwi w prostocie.

-bezsenność

-problemy hormonalne

-zaburzenia funkcji narządu wzroku, słuchu, węchu

-autyzm

-problemy z zajściem w ciąże

-schorzenia otolaryngologiczne (uszy, zatoki)

-nadpobudliwość dzieci i dorosłych

-zespoły neurologiczne: rwa kulszowa, rwa ramienna, mrowienia i cierpnięcia

-dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych

-leczenie ortodontyczne i wizyty stomatologiczne

Sprawdź ceny

Scroll to Top